05549606655 - 04362127715

Soğuk Lipoliz

soguk-lipoliz

SOĞUK (CRYO) LİPOLİZ;

İstenmeyen Bölgesel yağlar; Bayan-Erkek günümüz insanının en büyük sorunlarından biridir. Eskiye oranla oturarak, masa başında yapılan işler arttıkça, bu sorunun çözümüne yönelik arayış ve araştırmalar da hızlanmıştır. Bölgesel zayıflama teknikleri içerisinde genel kabul gören ve başarıları bilinen cryo (soğuk) lipoliz uygulamasında son trend Cryo (Soğuk) Lipoliz Yöntemi’dir. Bu yöntem, bugüne kadarki yöntemlerden daha gelişmiş ve farklıdır.

SOĞUK (CRYO) LİPOLİZ  NEDİR ?

Cryo (Soğuk) Lipoliz yağ hücrelerini dondurarak işlevsiz hale getirip onların yok olmasını sağlayan kontrollü ve bölgesel bir cilt soğutma yöntemidir. Yağ hücrelerinin soğuğa maruz kaldığı zaman “soğuk kaynaklı panikülit” olarak da ifade edilen programlanmış hücre ölümüne (apopitoz) girdikleri yaygın bilinen bir gerçektir. Cryo (Soğuk) Lipoliz tedavisi,  vücudun göbek, yan bölge, sezaryen doğum sonrasında oluşan alt karın, sırt, basen, bacak gibi bölgelerinde oluşan yağ birikimlerinin tek seansta %20 ile %40 oranında kalıcı olarak azalmasını sağlayan bir tedavidir. Her yaştan erkek ve kadınlara uygulanabilen, özellikle yoğun tempolu iş ve özel yaşamlarından ödün vermek istemeyen kişilerin tercih ettiği ağrısız-acısız, zahmetsiz bir işlemdir. Bu yöntem, yoğun ve kalıcı lokal yağ depolanmalarını azaltarak vücudu şekillendiren liposuction gibi çok agresif geleneksel tedavi yöntemlerinden çekinen kişiler için iyi bir alternatiftir. Uygulama bölgesindeki yağ hücreleri belli derecedeki soğuğa aynı tepkiyi vererek kristalize olurlar. Uygulama ile bölgedeki yağ hücreleri apopitoza uğrayacağı için vücut siluetinde düzenli ve orantılı bir incelme görülür. Bu sayede vücudun belli bölgelerinde çökmeler olmaz. Ayrıca Liposuction sonrası nekahet döneminde görülen ağrılar, spazmlar, hematomlar, iş kayıpları ve hayat kalitesindeki düşüşler bu yöntemde görülmemektedir.

SOĞUK (CRYO) LİPOLİZ YÖNTEMİ NASIL İNCELME SAĞLIYOR ?

Cihaz, düşük sıcaklıkta vakum masajı kullanılarak yağ hücrelerinin özel bir el aparatı ile emilmesini sağlamaktadır. Böylece yağ hücreleri normal vücut sıcaklığından izole edilmektedir. Doku önce 45 dereceye kadar ısıtılıp sonra hızlı bir şekilde -5 dereceye kadar soğutulmaktadır. Bu durumda yaklaşık bir saat beklenirken, yağ depolarının apopitozis (programlanmış hücre ölümü) sürecine girmelerine sebep olmakta ve yağ hücre fonksiyonlarının küçülüp geri dönüşümsüz kaybına yol açmaktadır. İşlem yapılan bölge, uygulanan sıcaklıktaki ani düşüşe bağlı olarak aynı zamanda sıkılaşmaktadır ve en önemlisi, kozmetik tedavide daha önce hiç görülmemiş, sadece cerrahi müdahale ile elde edilebilen çok uzun süre etkili sonuçlar görülebilmektedir. Bu ikili etki, yerleşmiş yağ dokularına selektif bir şekilde nüfuz edilmesine izin vermektedir ve bir ya da iki seans içerisinde yerleşmiş yağ dokusunda kalıcı bir azalma sağlamaktadır. Tüm bu işlemler, rahat ve güvenli bir ortamda gerçekleşmekte, bir kaç hafta içerisinde, olağanüstü sonuçlar elde edilmekte, bir ay sonra ise mümkün olan maximum fayda gözlemlenmektedir. Tedavi, dokuların el aparatıyla emilebileceği tüm vücut bölgelerine uygulanabilmektedir.

SOĞUK (CRYO) LİPOLİZ NASIL UYGULANMAKTADIR?

En yeni teknolojinin Cryo (Soğuk) Lipoliz cihazımız. 4 farklı ebatta Probu bulunmaktadır. 2 Prop ayni anda çalışabilmektedir. 300mm, 200mm, 150mm ve 100mm lik probları farklı yapıdaki kişilerde ve yağlı bölgelerde uygulama kolaylığı sağlamaktadır.

Cryo (Soğu) lipolizin uygulanacağı bölge ya da bölgeler belirlendikten sonra cildinizin korunması için koruyucu özel bir malzeme vücudunuzun ilgili bölgesine kaplanır.

Daha sonra cihazın uygulama başlığı belirlenen bölgeye yerleştirilir. Bundan sonrası Cryo (Soğuk) Lipoliz cihazı tarafından yapılır. Hafif bir vakum ile cihaz otomatik olarak ilgili bölgeyi haznesinin içine çeker ve yaklaşık bir saat sürecek tedavisine başlar. İşlem sırasında cihaz yağ tabakasının bulunduğu alanı soğutur. Uygulama sırasında ağrı hissedilmediği için konforlu bir süre geçirilmektedir. Uygulama sırasında, tedavinin uygulandığı bölgeye bağlı olarak hastanın pozisyonu oturur ya da yatar durumda kalır, gazete-dergi okuyabilir, TV izleyebilir ya da müzik dinleyebilir.

SOĞUK (CRYO) LİPOLİZ HER KİŞİYE UYGULANABİLİR Mİ?

– Hamilelerde,

– Kriyoglobulinemi hastalarında,

– Raynaud sendromu ve hastalarında soğuk lipoliz uygulaması yapılmamaktadır.

SOĞUK (CRYO) LİPOLİZ HER BÖLGEYE UYGULANABİLİR Mİ?

Cryo (Soğuk) lipoliz her bölgeye uygulanabilmekle birlikte daha ziyade bölgesel yağların bulunduğu;
– Karın, (Alt-Üst)

– Sutyen Alt Bölgeleri,

– Kalça,

– Bel,

– İç Bacak,

– Basen,

– Sırt,

– Kollarda,

– Göğüs altındaki kıvrımlar gibi bölgelere uygulanır.
Cryo (Soğuk) lipoliz yaygın yağlanma olan ve obez tanılı hastalarda başarılı değildir.

SOĞUK (CRYO) LİPOLİZ KAÇ SEANS UYGULANIR?

Kişinin ihtiyacına göre minimum 8 maksimum 10 seans olarak gerçekleşebilir.

SEANS SÜRESİ VE SEANS ARALIKLARI NE KADAR OLMALI?

Seans süresi tedavi edilecek bölgenin kalınlığına göre her bölge için 45 – 60 dk. arasın da sürmektedir. Tedavi sürecindeki seans sayısı ve aralıkları muayene sonrası kesinleşir.