05549606655 - 04362127715

Leke Tedavisi

HYDRA@BEAUTY

Leke Tedavisi

ÇİL,GÜNEŞ LEKESİ,DOĞUM LEKESİ(MELASMA),YAŞLILIK LEKESİ,GENİŞ GÖZENEK,AKNE,ÇEŞİTLİ LEKELERDEN KURTULMA ZAMANI

Lutronic tarafından üretilen Q-switched Nd:YAG lazer olağanüstü başarısı ile ödüllü bir lazer sistemidir. Nd:YAG lazer serisinin en yeni ürünü olan Spectra, hafif ama daha güçlü olup kullanımı kolay, güvenilir ve geniş uygulama alanı sunan bir sistemdir. Çeşitli estetik uygulamalar için tasarlanan Spectra Q-switched Nd:YAG lazer 4 adet dalga boyu üretme kapasitesine sahiptir. Foto-mekanik bir sistemle bu cihaz pigmentli birçok lezyonu tedavi eder.Yeni nesil Q Switched Nd YAG lazer olan Spectra, özellikle dövmelerin ve derin pigmente lezyonların ortadan kaldırılması için Lutronic tarafından tasarlanan yeni bir lazer sistemidir. Q-switched teknolojisinin en büyük özelliği; aşırı kısa bir sürede (birkaç nanosaniye) son derece güçlü atışlar yapabilmesidir.

Pigmente lezyonlar, pigmentin derinliğine göre epidermal yada dermal olarak ayrılmaktadır. Ota’s Nevus ya da Mongolic lekeler gibi dermal lezyonlar daha derinlerde bulunmaktadır ve bunların tedavisi için cildin daha derinlerine etki edebilecek bir dalgaboyu olan 1064 nm dalgaboyu kullanılmaktadır.

Dövmelerin çıkarılmasında olduğu gibi, sadece Q-Switched yayılımı dermal lezyonları yara riski olmaksızın, etkili bir biçimde tedavi edebilmektedir.

Spectra Q-Switched Nd Yag Lazerin Kullanım Alanları

Her renk ve büyüklükteki dövmelerin tedavisi

Dermal ve epidermal leke tedavisi (güneş lekeleri,hamilelik lekeleri, melasma)

Postinflamatuar lekeler

Vücut lekelerinin tedavisi

Çil tedavisi

Geniş koyu renkli benlerin giderilmesi

Lazer toning, lazerle cilt gençleştirme, kırışıklık tedavisi

Karbon peeling

Aktif sivilce ve aknelerin tedavisi

Dövme Silme

Severek yaptırılan dövmeler kimi zaman insanlar için kurtulması gereken bir durum haline gelebilmektedir. Dövme silmenin çeşitli yöntemlerle yapılabilir, ancak günümüzde lazerle dövme silme haricinde başarılı olabilecek bir başka yöntem bulunmamaktadır.Dövme silme tedavisinde kullanılan lazerler, Q-switched denilen nanosaniye gibi çok kısa sürede, belirli enerji miktarını verebilen makinelerdir. Dövme silme tedavisinde dövmenin cinsine uygun lazerler dalga boyuna göre belirlenir. Uygun dalga boyunda lazer ışığı kullanıldığında, dövme boyası parçalanır. Çok ufak parçalara ayrılan boya yani pigment partikülleri, hücreler tarafından taşınarak vücuttan atılır. Q-switched Nd:YAG lazer ışığının kuvvetli atışlarını kullanarak son derece etkili bir şekilde pigmentleri ve dövme partiküllerini etrafındaki sağlıklı dokuya zarar vermeden hafifletir ya da tamamen yok eder. Melanozomlar ve dövme partikülleri lazer ışığına maruz kaldıklarında, vücudun doğal drenaj sistemi tarafından emilen küçük parçacıklara bölünürler.

Leke Tedavisi

Günümüzde lazerle leke tedavisinde en yaygın kullanım Spectra Q Switched Nd Yag lazer.

Melanin cildimize rengini veren maddedir. Cilt lekeleri melaninin normalin üzerinde konsantre olarak bulunduğu bölgelerdir. Melaninin anormal yüksek miktarlarda belli bölgelerde toplanarak cilt lekeleri oluşturması çeşitli sebeplerden kaynaklanır. Bu lekelerin bazıları doğumdan itibaren vardır. Bir kısmı yaşın ilerlenmesi sonucu, bir kısmı ise güneşin cildimize verdiği hasarlardan kaynaklanmaktadır.

Lazerle leke tedavisi uygulanması esnasında lazer enerjisi, konsantre şekilde melanin içeren hücreler tarafından abzorbe edilirken, diğer normal cilt renginde olan hücreleri etkilemez veya bunlar üzerindeki etkisi çok azdır.

Lazerle leke tedavisi uygulanacak bölgeler güneşten veya bronzlaştırıcı losyonlardan dolayı bronzlaşmış olmamalıdır. Cildin bronzlaşmadan kaynaklanan daha koyu renkli kısımları da lazer ışınlarını absorbe edebilir ve bunun sonucunda ciltte iritasyon veya su toplama gibi etkiler görülebilir.

Lazerle leke tedavisi genelde ağrılı bir yöntem değildir. Tedavinin daha konforlu olmasını sağlamak için anestezik kremler veya buz torbası kullanılabilir. Lazerle leke tedavisi için başka bir ön hazırlığa gerek yoktur.

Lazerle Çil Tedavisi

Günümüzde en başarılı çil tedavi yöntemidir. Özellikle Q Switched Nd Yag lazer ile çiller tedavi edilebilmektedir. Çillerin yok edilmesi için birkaç seans gerekebilir. Lazerle çil tedavisi sonrasında ciltte hafif kızarıklıklar olacaktır. Lazer sayesinde günlük aktivitelerinizden uzaklaşmamış olacaksınız.

Lazerle güneş lekesi tedavisi

Güneş lekeleri tedavisi en başarılı olarak lazer ile yapılmaktadır. Bu amaçla Q switched Nd yag lazer kullanılmaktadır. Bu lazerle ciltte herhangi bir kızarıklık olmaksızın lekeler yok edilmektedir. Seans süreleri 1 haftadır. Yaklaşık 4-8 seansda lekeler ortadan kalkacaktır. Hastalar bu lazer sayesinde sosyal yaşantılarından uzaklaşmamış olacaktır.

Sivilce Tedavisi

Günümüzde ise sivilcelerin hemen kontrol altına alınması ve iz kalmaması için özellikle iltahaplı sivilcelerde de etkili olan lazerle sivilce tedavisi yapılmaktadır. Lazerle sivilce tedavisi Spectra Q Switched Nd Yag lazerle yapılmaktadır.

Lazerle sivilce tedavisinde cilde sürülen ve gözeneklerin arasına giren karbon parçacıkları patlatılarak cildin ve cilt altı dokunun yenilenmesi, sivilcelerin geçmesi, cildin yağlılık oranının düzelmesi ve gözeneklerin kapanması amaçlanır.

Lazerle sivilce tedavisi sayesinde aynı zamanda kalıcı olarak cildin yağ üreten bezleri azalır ve küçülür, yine sivilce oluşumuna sebep olan P. Acnes adlı bakterinin vücuttan uzaklaşması sağlanır.

Spectra Lazerin Sivilce Tedavisinde Neler Meydana Gelir

· Yağ üretimi ilk seansın hemen sonrasında %30 dan fazla azalır

· Sebase glandlar (yağ bezleri) küçülür

· Gözenekler küçülüp kapanır

· Nodul, kist ve papüller ilk seans sonrasında düzelmeye başlar

· İlk seans sonrasında akne sayısında azalma

· İnflamatuar sivilcelerde iyileşme, kızarıklıkların düzelmesi

· P.Acnes dahil sivilceye neden olan tüm bakterilerin azalması

· Cildin yenilenmesi

Spectra lazerle sivilce tedavisinde

· Her türlü iltahaplı sivilce tedavisi

· Kistik akne tedavisi

· Siyah noktaların tedavisi

· Nodüler akne tedavisi

· Beyaz uçlu sivilcelerin tedavisi

Spectra Lazer ile sivilce tedavisi ilk seansdan itibaren belirgin bir düzelme gösterir.

Lazerle sivilce tedavisi iki hafta aralarla 3 seans yapılmaktadır. Sivilcelerin durumuna göre seans sayısı arttırılabilmektedir. Tedavi sonrasında ciltte herhangi bir kızarıklık olmamakta, hastalar normal hayatlarına hemen geri dönebilmektedir. Spectra lazerle sivilce tedavisi sonrasında ciltte de yenilenme olduğundan diğer tedavilerden farklı olarak sonradan sivilce çıkma olasılığıda oldukça azalmaktadır.

Ladys her zaman sizin yanınızda;yeter ki siz isteyin…