05549606655 - 04362127715

Kalıcı Makyaj

kalici-makyaj

Kalıcı Makyaj, Kalıcı Dudak, Kalıcı Kaş Makyajı, Kalıcı Eyeliner
Permanent Make up – micropigmentasyon uygulaması için Türkiye’ de çok farklı terimler kullanılmaktadır. Örn: Kalıcı makyaj, kalıcı makyaj kaş, kalıcı kaş, dayanıklı make up, kalıcı make up gibi. Hatta dövme terimi örn: kalıcı kaş dövme, dövme kaş olarakda kullananlar var. Kalıcı makyaj uygulaması göze, kaşa, dudağa kalıcı olarak kalıcı makyaj cihazı ve kalıcı makyaj boyaları ile kalıcı makyaj ( micro ) iğneler yardımıyla Epidermis tabakasına çok hassas bir şekilde uygulanmaktadır.
Kalıcı kalem, kalıcı far uygulamaları geçici olup, kalıcı makyaj uygulamasında; kalıcı eyeliner ve kalıcı dip liner kullanım süresi en uzun olandır. Kalıcı kaş ve kalıcı dudak uygulamaları, kalıcı eyeliner ‘e göre kalıcılık süreleri daha kısadır. Genelde 5 – 7 yıl gibi kalır densede, aslında kişinin bunu memnun kullanma süresidir. Kalıcı makyaj kaş, kalıcı makyaj eyeliner, kalıcı makyaj dudak kullanım süreleri UV ışınlarına, solaryuma girme süresine, yaşa, kullanılan pigmenti tonuna, uygulama şekline ve deri tipine göre değişir.Kalıcı makyaj güven işidir. Kalıcı makyaj uygulamasında özellikle hijyene çok dikkat edilmelidir. Kullanılan kalıcı makyaj iğneleri, boyaların sadece size özel olmasına titizlikle dikkat edilmelidir.   Kalıcı makyaj uygulaması prosedürü: Öncelikle kaşlarınız cımbız ile şekillendirilir ( kaşlarınız tamamen kesinlikle alınmaz ve alınmasınıda tavsiye etmiyoruz, çünkü her zaman en doğal olan kaşınıza en yakın olan modeldir) ve Dr. Baumann mineral kaş kalemleri ile ön çizim yapılır. Ön çizim yapılacak kalem bu noktada önemli, çünkü deriye uygulama yapılan kalem iğneyle deriye nüfüs edeceği için, kullanılan kalemin cilt ile uyumlu olması gerekir. Aksi taktirde kalıcı makyaj boyası (pigmenti) ne kadar kaliteli olursa olsun diğeri, cilde zarar verecektir. Yapılan ön çizim üzerinde fikir birliğine ulaştığımızda ve kalıcı makyaj da kullanılacak rengi de mutlaka görüp onayını verdikten sonra uygulama başlar.
Eğer kalıcı makyaj kaş, eyeliner, dudak veya dövme uygulamanızdan memnun değilseniz bunlardan çok rahat şekilde cildinizde herhangi bir iz veya tahrip olmadan kurtulabilirsiniz. Kimi salonlar tarafından uygulanan ten rengi uygulaması silme olmayıp, kamuflajdır.